Kumarhanelerde Bitcoin dönemi

IGT'nin oyuncuların hesaplarından bir "şans oyunu kuruluşu hesabına" kripto para transfer etmelerine olanak sağlayacak bir sistem için patent aldığı açıklandı. Haber sonrasında Bitcoin 42 bin dolar sınırına dayandı.

 

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, artan kurumsal alımlarla, 41,946 doları da aşarak yeni zirveyi gördü.
Bitcoin son 24 saatte yüzde 2.30 artışla 39,086.62 dolara yükselirken, birimin haftalık kazancı da yüzde 33.06 olarak hesaplandı. Bitcoin'in toplam piyasa hacmi de 719.82 milyar dolardan, 730.8 milyar dolara yükseldi.
Kripto para piyasalarında son 24 saatte en yüksek hacimli 100 birimden 27 birimin değeri düşerken, düşenlerden 2 birim ilk 10 birimin arasındaydı.
Kripto para piyasalarında toplam hacim yaklaşık 20 milyar dolarlık artışla 1 trilyon 42.23 milyar dolara yükselirken, piyasalarda 24 saatlik işlem hacmi ise yaklaşık 25 milyar dolarlık düşüşle 160 milyar dolara geriledi.
Toplam 8,218 kripto para biriminin işlem gördüğü 34,014 piyasadaki toplam piyasa hacminin yüzde 70'ini Bitcoin oluşturuyordu.
Kripto para piyasalarına yönelik artan ilgilinin yanında, kullanım alanlarına da yenileri ekleniyor. Dünyanın en büyük slot makinesi üreticisi, müşterilerin şans oyunlarında kripto para kullanmalarını sağlayacak bir patent aldı.
Cointelegraph'ın ABD Patent ve Marka Ofisi'nin kayıtlarına dayandırdığı haberine göre, International Game Technology (IGT), oyuncuların hesaplarından bir "şans oyunu kuruluşu hesabına" kripto para transfer etmelerine olanak sağlayacak bir sistem için patent aldı.
Patent başvurusu; Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH) ve Ether (ETH) ödemelerini, kullanıcıların kendi kişisel cüzdanlarından kumarhane hesaplarına bağlı cüzdanlara kripto para transferi için örnek olarak gösteriyor.
IGT Küresel İletişim'den sorumlu Başkan Yardımcısı Phil O'Shaughnessy, "IGT, kripto paranın dahil olduğu düzenlemelere uygun şans oyunu sektörünü desteklemek için bu patenti aldı" dedi.
Patent haberi, IGT'nin slot makinelerini kullanan oyuncuların, nakitsiz işlem yapmalarını sağlamak üzere Nevada düzenleyici makamından onay almasının ardından geldi. 
Şirket, sistemi açıklarken "temasın azaltıldığı, daha güvenli" bir oyun deneyimi sunduğunu iddia ederek Covid-19 pandemisine de gönderme yaptı. 

Birleşik Krallık merkezli IGT, bir zamanlar ABD slot makinesi piyasasının yüzde 70'den fazlasını kontrol ediyordu, ancak 2019 itibarıyla bu oran yüzde 33.2'ye düştü. Buna rağmen halen ikinci Scientific Games ve üçüncü Aristocrat'ın önünde bulunuyor.

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.