Kripto paralar 1 trilyon doları aştı

Bitcoin 37.000 doları geçerken kripto para piyasasının değeri 1 trilyon doları aştı.

Altının yerine aday olarak gösterilen Bitcoin rekor üstüne rekor kırıyor. ABD borsasında işlem gören kurumsal şirketlerin de yatırım amaçlı aldığı Bitcoin 37 bin doları geçerek yeni bir rekor kırdı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, Bitcoin'deki değişken yükselişin etkisiyle ilk kez 1 trilyon doları aştı.

CoinGecko verilerine göre, kripto para birimleri geçen yıla göre piyasa değerinde beş kat artışın ardından dönüm noktasına ulaştı. Strateji uzmanları, spekülatif bireysel işlemcileri, trendi takip eden quant fonları, zengin ve hatta kurumsal yatırımcılardan gelen talebi artışın nedenleri arasında gösteriyor.

Araştırmacı Flipside Crypto'ya göre, aktif Bitcoin hesapları tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşıyor ve bu muhtemelen bazı hesap sahiplerinin satmayı planladığının bir işareti. Hesapların% 2'sinden daha azı Bitcoin arzının% 95'ine sahip, bu nedenle birkaç büyük işlem fiyatları etkileyebilir.

Bazı işlemcilerr, JPMorgan Chase & Co.'nun 146.000 dolarlık uzun vadeli Bitcoin fiyat tahmininin muhtemelen ralliyi körüklediğine işaret etti.