Goldman Sachs, kripto para 'trade' edecek

Uluslararası yatırım kuruluşu Goldman Sachs, kripto paralarda 'trade' edebilmek için işlem masası kurdu.

Goldman Sachs, Wall Street'te kripto paralarda 'trade' dönemini başlatmış oldu

CNBC'nin haberine göre Goldman Sachs tarafından çalışanlara gönderilen bilgi notunda yeni oluşturulan kripto para işlem masasının 2 tür Bitcoin'e dayalı türevde başarılı işlemler gerçekleştirdiği bilgisi verildi.

Goldman'ın kripto birimi küresel kurlar ve gelişen piyasalar işlem birimine bağlı olarak faaliyet yürütecek. Banka, kripto piyasasında alanını genişletmeyi planladığını da belirtti.

Sabit getirili menkul kıymet ve hisse senetleri üzerinde işlem yapan baskın bir küresel yatırım bankası olan Goldman Sachs, 2017'den beri Bitcoin işlem masası oluşturmayı düşünüyordu. Perşembe günü yapılan duyuruda, New York merkezli bankanın kripto para ticaretine dahil olduğunu ilk kez resmen kabul etti.

Banka, CEO David Solomon yönetiminde, kripto ticaret kurumlarını teklifleri genişletmek için "seçici olarak işe alarak" pazardaki varlığını artırmayı amaçladığını söyledi. Firma ayrıca, bu hafta müşteriler için güncel ve anlık kripto para birimi fiyatlarını ve haberleri sağlayan yeni bir yazılım platformu başlattığını söyledi.

Goldman ve rakip Morgan Stanley de dahil olmak üzere bankalar, varlık yönetimi bölümlerindeki zengin müşterilere Bitcoin yatırımları sunma planlarını açıkladı. CNBC'nin bildirdiğine göre, JPMorgan Chase dahil firmalardaki finansçılar, yöneticilere ne zaman Bitcoin ve kripto paralar üzerinde işleme başlayabileceklerini soruyorlar.