Bitcoin ve Ethereum birbirine bağlanıyor

Merkeziyetsiz finans protokolleri Badger DAO ve RenVM, geçtiğimiz gün Bitcoin ile Ethereum arasında bir köprü olan "Badger Bridge"in başlatıldığını duyurdu

Yeni köprü, Bitcoin (BTC) sahiplerinin BTC'lerini Ethereum'a aktarmalarına ve yalnızca tek tıkla getiri sağlayan kasalara aktarmalarına olanak sağlayacak. 

Badger ekibi, blog gönderisinde “Badger Bridge, kullanıcıların tokenize Bitcoin'den aynı uygulamada işlem yaparak anında getiri sağlamalarına olanak sağlayan türünün ilk örneğidir" açıklamasında bulundu. "Badger uygulamasında Badger Bridge'i başlatarak, kullanıcıların Bitcoin'lerini kullanmaları için tek duraklık mağaza olma misyonumuzda önemli bir adım attık."

Duyuruya göre RenVM, Haziran 2020'den beri değeri 1,3 milyar doları geçen 25 binin üzerinde BTC'yi Wrapped Bitcoin'e (WBTC) dönüştürdü. RenVM COO'su Michael Burgess, "BadgerDAO, DeFi alanında BTC kullanımı için tek duraklık mağaza haline geliyor ve RenVM, bu özelliği kullanıcılarına sorunsuz birlikte işlerlik sunarak destekliyor. Birlikte BTC ve DeFi'ın yayılımını ve kullanımını gerçekten artırıyoruz" diye belirtti.

Ren ile entegrasyon kapsamında Bitcoin-Ethereum köprüsünden RenVM markası kaldırılacak ve kullanıcılar doğrudan BadgerDAO'nun Badger Bridge sayfasına yönlendirilecek. Ren, yine de işlemlere altyapı sağlamaya devam edecek. Badger, mevcut durumda 999 milyon dolar kilitli değere sahip. Duyurunun ardından Badger DAO'nun kripto parası BADGER yüzde 9,28 artış ile 28,91 dolara, REN ise yüzde 7,86 artış ile 0,8497 dolara yükseldi.