Bitcoin koruması, borsalarda düşüşe karşı zayıf kalıyor

JP Morgan analistleri, Bitcoin'de yaşanan hareketi "ekonomic side show-ekonomik küçük performans" ve hisse senetlerinde bir düşüşe karşı zayıf koruma olarak tanımladılar.

Bitcoin'de cari fiyatların adil değer tahminlerinin oldukça üzerinde olduğunu belirten JP Morgan analistleri, ana akımın Bitcoin'i benimsemeye başlamasının kripto paranın konjontürel varlıklarla olan korelasyonunun artırdığını, bu durumun portföyleri Bitcoin ile çeşitlendirmenin faydalarını azalttığını savundular.

Bloomberg News'un JP Morgan analistleri tarafından hazırlanan bir iç yazışmaya dayandırdığı haberine göre analistler, "Kripto varlıklar, üretim maliyetlerinin üzerindeki fiyatları sorgulanan çeşitlendirme faydaları ile birlikte hisse senetlerinde büyük bir geri çekilmeye karşı en zayıf koruma, hedge, olmaya devam ediyorlar.

Kripto paralarda sahiplik ana akıma geçtikçe, konjonktürel varlıklar ile korelasyon artıyor" ifadelerini kullandılar.

JP Morgan'a göre, Bitcoin'in özel sektörün borsa yatırım fonlar aracılığı ile veya külçe ve sikke olarak yatırım yaptığı altının toplam değerine denk bir piyasa değerine ulaşması için fiyatın uzun vadede 146 bin dolar seviyesine çıkması gerekiyor.