Çinli Hackerlar, Kripto Para Borsalarını Hedef Alıyor

Çinli hackerların kripto para borsalarını hedef aldığı, Fire Eye adlı bir analiz firmasının yaptığı araştırma ile ortaya çıktı. Şirketten yapılan açıklamada, son dönemde Çin merkezli hackerların aktivitelerinin araştırıldığı ifade edilirken, elde edilen sonuçların ise oldukça ilgi çekici olduğu bilgisi paylaşıldı.

Buna göre, Çin Halk Cumhuriyeti hükümeti tarafından fonlanan ve aslında teme olarak devletin bir parçası olarak görev yapan hackerlar, sürekli olarak kripto para borsalarını hedef alıyor ve onları hackleme çalışıyor.

Bununla birlikte, ilgili hacker grubunun aynı zamanda video oyun şirketleri ve sistemlerini de hacklemek için yoğun çaba sarf ettiği ifade edildi.

Tüm bunların yanı sıra; sağlık, turizm ve yüksek teknoloji firmalarının da Çin hükümetinin hack hedefleri arasında yer aldığı bilgisi geçildi.

Raporda, ilgili şirketlerin yer aldığı ülkeler arasında Türkiye’nin de bulunduğu ifade edildi.

Bilindiği gibi, bundan bir süre önce de BM tarafından yayınlanan raporda, Kuzey Kore’nin toplamda 2 milyar dolarlık fonu, kripto para borsalarını hackleyerek ülkeye soktuğu ifade edilmiş ve bu haber büyük bir ilgi çekmişti.

Şimdi de Çin ile ilgili olarak yayınlanan bu rapor sonrası, ilgili kurumların bir hamle yapması bekleniyor.