Çin, EtherDelta’yı Exit Scam İddiası ile Araştırıyor

Çin Halk Cumhuriyeti polis güçlerinin, kripto para sektörünün ünlü sayılabilecek platformları arasında yer alan Ether Delta’yı araştırmaya başladığı ifade edildi.

Konuyla ilgili olarak Primitive Ventures adlı Blockchain firmasında kurucu ortak olarak görev yapan ünlü isim Dowey Wan, bir tweet attı ve bu durumu takipçileri ile paylaştı.

İddialara göre, Ether Delta platformuunn kendi kripto parası olan EDT’nin, şu an için ismi belirlenmemiş olan bazı Çinli yatırımcılar tarafından alınmış olabileceği belirtildi.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Wan, şunları söyledi:

”Ether Delta’nın kendi platform tokeni olan EDT ile ilgili olarak exit scam iddiaları ortada dolaşıyor. Bir grup Çinli yatırımcı, bu olay sonucunda ciddi oranda dolandırıldığını düşünüyor ve bu konu ile ilgili olarak polisi bilgilendirme yoluna gittiler. Polis güçleri de şu an için bu konuyu araştırmaya başladı.”

Başarılı yönetici, daha sonra Çin polisinin ve hükümetinin bu tarz bir durum karşısında çok sert bir tavır takınacağını aktarırken, şöyle dedi:

”Tek bildiğim bir şey var, o da şu ki, Çin hükümeti bu iddiaların peşini bırakmayacaktır. Bu konu hakkında çok sert bir yaptırım yapabilirler. Bekleyip görelim.”